Podręcznik programowy

Podręcznik Skakanka


Podręcznik programowy zawiera podstawy teoretyczne

leżące u podstaw metody pracy z dziećmi “Skakanka” oraz informacje o samej metodzie, schemacie pracy oraz przykładach wykorzystania jej elementów w pracy z dziećmi. Ponadto znajdują się w nim praktyczne materiały i instrukcje do pracy metodą Skakanka, w tym scenariusze zajęć.

We wstępie teoretycznym opisane zostały zagadnienia dotyczące integracji sensorycznej, jako fundamentu innych funkcji poznawczych.
Jest to istotne zagadnienie dla zrozumienia metody Skakanka, która opracowywana była m.in. we współpracy z terapeutami integracji sensorycznej i bazuje na najlepszych praktykach w tej dziedzinie.

Ponadto w części teoretycznej opisane zostały inne procesy poznawcze, które znajdują odzwierciedlenie w ćwiczeniach i zabawach skakankowych, mających rozwijać je u dzieci. Są to: uwaga, pamięć, percepcja, funkcje wykonawcze i umiejętności szkolne (związane z matematyką oraz czytaniem i pisaniem). Opisane zostały także wybrane mechanizmy i procedury poznawcze leżące u podstaw poszczególnych gier w „Skakance”.

W drugiej części podręcznika opisany został schemat pracy metodą Skakanka wraz z przykładami i możliwościami zastosowania tej metody w pracy z grupą dzieci.

Ostatnia część podręcznika to praktyczne materiały i instrukcje do pracy ze Skakanką, zawierające m.in. przykładowe schematy zajęć oraz scenariusze użycia zabaw z aplikacji Skakanka.

Pobierz za darmo fragment podręcznika


Rozdział o procesach poznawczych oraz informacje jakie mechanizmy wykorzystujemy w naszych grach.


Nie będziemy wysyłać spamu, Twój e-mail jest u nas bezpieczny. Wysyłając swoje dane, wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie do wysyłki newslettera oraz otrzymywania informacji o produktach Skakanki. W każdej chwili możesz się wypisać. Więcej informacji – link do polityki prywatności - zgody udzielasz Skakanka Sp. z o.o.

podrecznik

Kup podręcznik!


Oferujemy wersję PDF oraz wersję drukowaną.